Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Народни представители
Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
ДИМИТЪР БОРИСОВ ГЛАВЧЕВ
ДИМИТЪР БОРИСОВ ГЛАВЧЕВ
  • Дата на раждане : 15/08/1963 София, България
  • Професия: регистриран одитор;дипломиран експерт-счетоводител;
  • Езици: английски;руски;
  • Избран(а) с политическа сила: ПП ГЕРБ 33.54%;
  • Изборен район: 23-СОФИЯ 1;
  • Участие в предишно НС: 41 НС; 42 НС; 43 НС;
  • E-mail: dimitar.glavchev@parliament.bg
  • Facebook:
Биография

Димитър Борисов Главчев е роден на 15 август 1963 г. в София.
Висшето си образование завършва в УНСС, специалност „Счетоводство и контрол“.
Има магистратура по международни икономически отношения.
Дипломиран експерт-счетоводител и регистриран одитор.
Работи като финансист от 1991 г.
Бил е народен представител последователно в Четиридесет и първото, Четиридесет и второто и Четиридесет и третото народно събрание.
Бил е и заместник-председател на Парламентарната група на ГЕРБ и председател на парламентарни комисии.

Парламентарна дейност
44-то Народно събрание
член 19/04/2017 - 19/04/2017
44-то Народно събрание
председател на НС 19/04/2017 - 17/11/2017
44-то Народно събрание
член 17/11/2017 - до момента
Парламентарна група на ПП ГЕРБ
член 19/04/2017 - до момента
Комисия по външна политика
член 22/11/2017 - до момента
Комисия по бюджет и финанси
член 22/11/2017 - до момента
Делегация в Интерпарламентарния съюз
ръководител 11/05/2017 - до момента
Законодателна дейност
Парламентарен контрол
04/05/2017
Въпрос към Спас Попниколов, служебен министър на регионалното развитие и благоустройството относно Численост на служителите в МРРБ и структурите към него, вкл. и търговските дружества, на които принципал е министърът на регионалното развитие и благоустройството.
Писмен отговор на 04/05/2017.
Предложения към законопроекти за второ четене
Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС