Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Архив Народно събрание
    Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
    КАМЕЛИЯ МЕТОДИЕВА КАСАБОВА
    КАМЕЛИЯ МЕТОДИЕВА КАСАБОВА
    • Дата на раждане : 24/01/1957 София, България
    • Професия: юрист;
    • Езици: английски;руски;
    • Избран(а) с политическа сила: "Национално движение Симеон Втори" 21.83%;
    • Изборен район: 25-СОФИЯ 3;
    • Участие в предишно НС: 39 НС;
    • E-mail: kasabova@nt14.parliament.bg
    Биография

    Камелия Методиева Касабова е родена на 24 януари 1957 г. в гр. София.

    През 1982 г. завършва Юридическия факултет на Софийския университет “Св. Климент Охридски”. Доктор по право, доцент по гражданско и търговско право в СУ “Св. Климент Охридски”.

    Специализирала е банково дело в Швейцария, банково и борсово дело в САЩ и търговско право в СУ “Св. Климент Охридски”.

    Автор е на десетки научни студии и статии в специализирани списания, както и на монографиите “Акции и способи за прехвърляне”, изд. 1999 и 2002 г. и “Облигациите по българското акционерно право”, изд. 2003 г. Съавтор е на книгата “Новите положения в търговското право”, изд. 2000 г.

    <b>Основни етапи от професионалния й живот: </b>
    Репортер в правното предаване “Добър ден” на Програма “Христо Ботев” на БНР.
    Юрисконсулт, старши юрисконсулт в системата на Министерство на външната търговия.
    Главен юрисконсулт, директор Направление “Правно” на БСИ “Минералбанк”.
    Главен секретар на Асоциацията на търговските банки (изборна длъжност).
    Адвокат в Софийска адвокатска колегия.
    Заместник-председател на Арбитражния съд при Българската стопанска камара (БСК) и арбитър.

    Към настоящия момент Камелия Касабова е заместник-председател на 40-тото Народно събрание и народен представител от ПГ на НДСВ. Член е на Комисията по правни въпроси.

    Владее руски и английски език.

    Омъжена, с едно дете.

    Парламентарна дейност
    40-то Народно събрание
    член 11/07/2005 - 11/07/2005
    40-то Народно събрание
    зам.-председател на НС 11/07/2005 - 25/06/2009
    Комисия по правни въпроси
    член 24/08/2005 - 25/06/2009
    Законодателна дейност
    Парламентарен контрол
    Предложения към законопроекти за второ четене
    Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
    Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС