Народно събрание на Република България - Начало
Народно събрание
на Република България
Архив Народно събрание
    Експорт на данните в XML формат Експорт на данните в XLS формат Експорт на данните в CSV формат
    РУШЕН МЕХМЕД РИЗА
    РУШЕН МЕХМЕД РИЗА
    • Дата на раждане : 01/08/1968 с. Николаевка, България
    • Професия: икономист;
    • Избран(а) с политическа сила: ДПС - Движение за права и свободи 14.84%;
    • Изборен район: 8-ДОБРИЧ;
    • Участие в предишно НС: 41 НС; 42 НС;
    • E-mail: r.riza@parliament.bg
    Парламентарна дейност
    43-то Народно събрание
    член 27/10/2014 - 26/01/2017
    Парламентарна група "Движение за права и свободи"
    съпредседател на ПГ 11/01/2016 - 10/05/2016
    Парламентарна група "Движение за права и свободи"
    зам.-председател на ПГ 10/05/2016 - 26/01/2017
    Комисия по отбрана
    член 28/11/2014 - 26/01/2017
    Комисия по политиките за българите в чужбина
    зам.-председател 04/03/2015 - 20/01/2016
    Група за приятелство България - Албания
    зам.-председател 09/04/2015 - 26/01/2017
    Законодателна дейност
    Парламентарен контрол
    08/05/2015
    Въпрос към Владислав Горанов, Министър на финансите относно искане за обезщетение по Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица.
    Писмен отговор на 08/05/2015.
    22/05/2015
    Въпрос към Румяна Бъчварова, заместник министър-председател по коалиционна политика и държавна администрация относно забавяне на пускането в експлоатация на трансграничен път Добромир-Крушари.
    Отговорено в зала на 22/05/2015.
    28/10/2016
    Въпрос към Лиляна Павлова, Министър на регионалното развитие и благоустройството относно финансовото и кадровото състояние на "Водоснабдяване и канализация Добрич" АД.
    Писмен отговор на 28/10/2016.
    Предложения към законопроекти за второ четене
    Решения и становища по чл.154 от ПОДНС
    Наложени дисциплинарни мерки по чл.156 от ПОДНС